Ewangelia na dziś
  • Środa 2017-08-16, 19. tydz. zwykły
    Mt 18,15-20
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź ze sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków opierała się cała...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
alt   1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych czcimy zarówno tych zmarłych, których Kościół wyniósł na ołtarze, jak i tych, którzy nie zostali ogłoszeni świętymi, a osiągnęli już zbawienie i przebywają w niebie. Następnego dnia, 2 listopada, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za tych, którzy przebywają w czyśćcu. Możemy za nich ofiarować naszą modlitwę, Mszę świętą oraz odpust. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

W tych dnia (1, 2 listopada) Msze święte w naszej parafii wg porządku niedzielnego.
 
     Miesiąc październik to czas modlitwy różańcowej. Matka Boża dała obietnicę: o cokolwiek przez różaniec prosić będziecie - otrzymacie. Dlatego też zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Wypraszajmy w nich potrzebne łaski dla nas samych, naszych bliskich, znajomych i całego narodu.
     W naszej parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane będą:
od poniedziałku do piątku - godz. 16:00
w niedzielę po każdej Mszy świętej - jeden dziesiątek różańca. 
 
   W tygodniu przygotowujemy się w naszej parafii do odpustu św. Ojca Pio. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do udziału w codziennych Mszach świętych o godzinie 18:30.
 
W czwartek, 1 września 2016 roku o godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Rozpocznijmy ten rok szkolny od zawierzenia go Matce Bożej. 
 
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości