Ewangelia na dziś
  • Poniedziałek 2017-07-24, Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy
    Mt 12,38-42
    Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: „Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie”. Lecz On im odpowiedział: „Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
altWe wrześniu 2007 roku, za sprawą Boga oraz ks. Antoniego Kozy, w parafii Najświętszej Maryi  Panny w Jarosławicach powstała nasza schola. Od początku jej istnienia, swoje talenty przekazuje nam organistka parafii – Katarzyna Małysa, wykazując się ogromną cierpliwością, wiedzą, wspaniałym głosem i innymi, niezliczonymi talentami. Po długich latach ciężkiej pracy,  schola liczy obecnie wiele dziewcząt w przedziale wiekowym 8-18 lat. Swoim śpiewem chwalimy Pana na niedzielnych Mszach świętych oraz ubogacamy  nabożeństwa związane z różnymi okresami roku liturgicznego.  Chcemy wprowadzać wiernych w stan medytacji i głębokiej modlitwy. Spotkania odbywają się w soboty od godziny 9.00. Od tej godziny prowadzone są lekcje gry na instrumentach (gitara i organy), potem próba scholi połączona z nauką o liturgii, uroczystościach i ogólnie religii chrześcijańskiej.

Nasza grupa próbuje swoich sił nie tylko w kwestii muzycznej, ale i aktorskiej. W marcu ubiegłego roku, w związku ze świętami Zmartwychwstania Pańskiego, wraz z pomocą ministrantów, przedstawiliśmy krótką, ale poruszającą pantomimę pt.: „Jarzmo”. Wystawialiśmy również krótkie jasełka w różnych wersjach – poczynając od tradycyjnych, a kończąc na scenariuszu zbudowanym z fragmentów kolęd, którym towarzyszyła nietypowa i oryginalna oprawa muzyczna. 

Pomagamy również w organizacji corocznego wakacyjnego spotkania sportowo-ewangelizacyjnego. To połączenie rozgrywek piłki siatkowej, ogniska, śpiewu i doskonałej zabawy dla wszystkich, niezależnie od wieku. Staramy się, by liczni goście odwiedzający w ten dzień naszą parafię, chcieli do niej powracać z dużą chęcią i przyjemnością.
Mamy nadzieję, że nasza patronka, św. Cecylia, obdarzy siłą do dalszej pracy i ochroni nasze głosy, którymi pragniemy wielbić Boga.  Liczymy na wspaniałe pomysły i owocną naukę młodszych dzieci, ponieważ to od nich zależy przyszłość naszej parafialnej scholi.

Kinga Mucha

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych spotkaniach, które odbywają się w każdą sobotę o 12.00.


Rozśpiewane Jasełka 2010 r.
 
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości