Ewangelia na dziś
  • Poniedziałek 2017-07-24, Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy
    Mt 12,38-42
    Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: „Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie”. Lecz On im odpowiedział: „Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 alt „Ach! Jakże cenną wartością jest czas! Szczęśliwi ci, którzy potrafią go dobrze wykorzystać, ponieważ w dniu sądu wszyscy będą musieli ściśle zdać z niego sprawę przed Najwyższym Sędzią. Ach! Gdyby wszyscy mogli zrozumieć, jak wielką wartością jest czas, to na pewno każdy zdobywałby się na ogromny wysiłek, aby go wykorzystywać w sposób godny pochwały!”- O. Pio (Cs, nr 65, s. 169.)

Rozpoznanie swojego czasu jest sprawą wielkiej wagi. Niewątpliwie w Klasztorze Sióstr Klarysek w Skaryszewie jest on wykorzystywany w sposób, o którym mówił św. o. Pio. Siostry zakonne oddają się nieustannie modlitwie przedstawiając Bogu wszystkie potrzeby Kościoła i całego świata. Cechą charakterystyczną zakonu jest oderwanie od świata poprzez klauzurę. Jest to życie w wydzielonej części klasztoru, w której mogą przebywać jedynie członkowie danej wspólnoty zakonnej. Obowiązują tam ściśle określone przepisy dotyczące sposobu życia, np. milczenie. Droga powołania, którą kroczą Siostry Klaryski nie pozwala na opuszczenie murów klasztoru, dlatego ks. kan. Antoni Koza odpowiedział na prośbę, aby odbyło się w Zgromadzeniu nabożeństwo ku czci św. o. Pio (10.04.2011).

„W życiu nie ma przypadków”- zwykł mawiać św. z Pietrelciny. Ks. Antoni rozpoczął tymi słowami homilię, w której przybliżył postać Świętego. Po mszy świętej zarówno Siostry jak i obecni w kaplicy wierni mogli ucałować relikwie o. Pio, które ku wielkiej radości Klarysek pozostały w Kaplicy jeszcze przez tydzień. W rozważaniu tajemnic Wielkiego Postu pomogły pieśni pasyjne w wykonaniu Scholii z Jarosławic. Młode członkinie grupy śpiewaczej mogły doświadczyć radości i szczęścia, którymi dzieliły się  Siostry.

alt

fot.Kinga Mucha

„Marność nad marnościami i wszystko marność (Koh 1,2) oprócz miłowania Boga i służenia Mu” – Tomasz a Kempis, O naśladowaniu Chrystusa , I,1,Kraków 2010 ,s.14. 

K.M.

 
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości