Ewangelia na dziś
  • Poniedziałek 2017-07-24, Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy
    Mt 12,38-42
    Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: „Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie”. Lecz On im odpowiedział: „Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
Wczoraj ostatni raz ks. Stanisław Lachtara sprawował Najświętszą Eucharystię w naszej Świątyni jako rezydent. Pełnił swoją posługę w nadzej wspólnocie przez 3 lata. 5 listopada 2008 r. ówczwesny bp radomski skierował ks. Stanisława na odpoczynek na nasza parafię po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w Sułku, gdzie był proboszczem.  Z niewyjaśnionych powodów spłonął wówczas zabytkowy Kościół parafialny.
Ks. Stanisław głosił wczorajszego dnia homilię,  w której zaznaczył, że każdego dnia zbliżając się do wieczności musimy paniętać, że nie żyjemy dla siebie lecz dla Boga. Chrystus Siewca rzuca swe Słowo na glebę, ale czy my jesteśmy glebą urodzajną?
Od dzisiejszego dnia ks. Stanisław zostaje proboszczem parafii pw. św. Stanisława w Stanisławowicach. Za trzyletnią posługę w naszej parafii skladamy serdeczne Bóg Zapłać i życzymy by Bóg błogosławił ks. w pracy duszpasterkiej.
 


 
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości