Ewangelia na dziś
  • Poniedziałek 2017-07-24, Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy
    Mt 12,38-42
    Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: „Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie”. Lecz On im odpowiedział: „Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni...

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow
alt   1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych czcimy zarówno tych zmarłych, których Kościół wyniósł na ołtarze, jak i tych, którzy nie zostali ogłoszeni świętymi, a osiągnęli już zbawienie i przebywają w niebie. Następnego dnia, 2 listopada, obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za tych, którzy przebywają w czyśćcu. Możemy za nich ofiarować naszą modlitwę, Mszę świętą oraz odpust. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

W tych dnia (1, 2 listopada) Msze święte w naszej parafii wg porządku niedzielnego.
 
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości